Pět let jsme se věnovali přestavbě přepravních kontejnerů na domy, mobilní i statické kavárny, gastro stánky, showroomy a podobné přestavby. Netrvalo to dlouho a pustili jsme se do výroby vlastních kontejnerů abychom eliminovali největší nevýhodu přepravních kontejnerů to jejich úzký rozměr, který po zaizolování neumožňoval moc široké užití. Dnes jdeme stále kupředu a stále více se věnujeme vlastní konstrukci, ale ocel jsme nahradili dřevem a používáme ocelové prvky již jen jako výstužní prvky umožňující častý transport našich mobilních domů. Ale abychom nebyli zaujatí připravil jsme si pro vás doufám objektivní výčet porovnání mezi kontejnery a mobilními dřevodomky.

Mobilnost:

Kontejner při použití naší nové „kosmické folie“ lze izolovat pouze zevnitř tím pádem jej lze nechat zvenku prakticky v původních rozměrech. Při použití větších skleněných ploch ale musí dojít k výraznému vyztužení aby nedocházelo k poškození oken při častém transportu a tyto výsluhy narušují tepelné mosty takže snižují energetickou náročnost objektu. Jednoznačně je ale kontejner více vhodný k častým transportům například v rámci festivalů lze kontejner transportovat týden co týden kamkoli je třeba. Neni potřeba ždáné speciální povolení protože se nejedná o nad rozměr.

Mobilní dřevěný domek má také nosnou ocelovou konstrukci aby byl transformovatelný, ale při nadrozměrných transportech je nutné povolení a transport je obecně cca o 40-60 % dražší. S toho důvodu je transport takového objektu rentabilní např dvakrát do roka (letní zimní destinace).

Energetická náročnost.

mobilní dům

U kontejneru se vždy snažíme co nejvíce zmenšit izolační vrstvu na minimum. Dnes už kvůli novým izolační materiálům umíme „odskočit“ od vnitřní stěny pouhých 5 cm což při vnitřním rozměru kontejneru dává čistý vnitřní rozměr pouze 220 cm na šířku a 260 cm světlou výšku. Nutno ale zdůraznit že ani při moderních technologiích nebude telená náročnost tak kvalitní jako u dřevěné konstrukce kde lze použít stejné materiály ale netřeba šetřit na tloušťce izolace.

Dřevěný mobilní domek nemá žádná omezení, jsme schopni velmi pohodlně dosáhnout energetické náročnosti A+.

Rozměry

Největší nevýhodou kontejneru jsou právě rozměry a to hlavně šířka po kvalitním zaizolovaní a zaklopením izolace povrchem např sádrokarton nebo jakákoli jiná vždy se dostaneme na max 220 cm vnitřní světlé šířky.

Dřevěný mobilní domek si navrhneme a nakonstruujeme tak aby rozměry odpovídal potřebám zákazníka a jsme schopni jej vyztužit aby byl schopný i častých trasportů.

Cena

Až se může zdát kontejner levnější řešení při snaze se dostat na rozumnou energetickou náročnost a co největší vnitřní rozměry lze prakticky říci že cena je velmi srovnatelná při přepočtu na metry čtvereční u obou realizací počítejte cca 950€ za metr čtvereční (s rostoucí plochou cena za metr klesá a naopak) Nehledě k tomu že dnešní cena kontejnerů letí raketově nahoru , bohužel to samé platí prakticky o všech materiálech.

 

Chci vlastní mobilní projekt ::

    Přiložením přílohy například fotografie vaší představy výrazně urychlíte celý proces (pdf,png,jpg)