O projektu

V roce 2016 jsem se pustil do podnikání v oboru přestaveb lodních kontejnerů. Za čtyři roky se našemu mini-týmu podařilo postavit na klíč čtyři kontejnerové domy a nespočet menších projektů jako jsou kontejnerové kavárny, bufety, showroomy, foodtrucky a kanceláře. Od roku 2019 jsme se specializovali na gastro zakázky, díky obrovské poptávce a flexibilitě našich řešení. 2020 tomuto trendu zatáhla ruční brzdu Corona a my jsme byli nuceni reagovat na novou situaci na trhu.
Padlo ekonomicky preferované rozhodnutí změnit obor.
Jako rozlučkový projekt s kontejnerovými stavbami se naskytla realizace moderního, designově velmi povedeného kontejnerového domu na nábřeží v Hranicích na Moravě. Projekt jsme si všichni užili, já možná i o to víc, že jsem byl rozhodnutý, že měl být můj poslední.
Jste na tomto webu, takže je jasné, že to dopadlo jinak;-) : Zlákal mě zajímavý plán postavit kancelářskou budovu ze dvou 45 stopových kontejnerů uprostřed Žiliny.
Celý tým se skládal z mnou vedené části, která zodpovídala za projektování a realizaci hrubé stavby a druhé firmy, která převzala po nás a dotáhla vše do stádia, kdy už se vizuelně jednalo o budovu jako každou jinou. Majitelem této druhé firmy je Milan Borak : Velmi svérázný člověk a dobrý a férový obchodní partner.
On a jeho tým mi představili jejich koncept dřevěných, mobilních domků a já je naopak zasvětil do obrovského potenciálu staveb z lodních kontejnerů.
Slovo dalo slovo a na jedné legendární grilovačce jsme se shodli, že uzrál čas spojit síly. Zkombinovali jsme jejich výrobní kapacity, precizní kvalitu zpracování a moje know how a výsledek Vám představujeme na těchto stránkách : Borak Mobiles Haus.

update12022022/
Ještě tomu ne ani rok co jsme se dali dohromady a celý projekt spustily. Původně jsme měli výrobní halu (kterou stále máme) v Žilině s kapacitou cca třech domů, která ale velice rychle přestala stačit. Dneska máme mimo tuto dílnu i velký nový výrobní prostor v Trenčíně což je logistický mnohem blíž České republice což velmi kvituji. Tato nová moderní hala má kapacitu 14 domů a musím uznat že jsme si ani neuměli představit kam se to v podstatě ani ne za půl roku posune. Jak rychle se bude firma rozvíjet. Stále realizujeme i kontejnerové projekty ale naším hlavním směrem jsou stále mobilní modulární dřevostavby kde vidíme opravdu velký potenciál a díky naší odlišné koncepci a jinému přístupu k stavbě domu věříme že vytvoříme vlastní segment, který si najde a zatím to tak vypadá nachází své fanoušky. Tímto vám děkujeme za vaši podporu a budeme se těšit třeba i na Váš nový mobilní dům.

Jsme pyšní na kvalitu a promyšlenost našich řešení a rádi o obojím budeme i nadále přesvědčovat Vás, naše zákazníky.

Kontejnerová kancelář

Projekt u kterého jsme se seznámili.  A přesto, že investor byl velmi svérázný,  podařilo se nám dílo dokončit a nastartovat úžasnou spolupráci.