Mobilní-loftový-důmS prvním pracovním dnem nového roku jsme se pustili do dalšího projektu. Tentokrát nikoli modulárního domu ale „pouze“ mobilního, ale rovnou s loftem. Mobilní dům s loftem pro mladou rodinu s dětmi, kde právě pro ně je určen loft. Dnes jsme sestavili spodní rošt s vyztužením v místech budoucích příček. pobili jsme ho OSB deskami 19mm a pustili si do oplechování. V ten moment se bohužel odporoučela kamera takže pokračování zítra.

Fotografie z prvního dne

Fotografie po mobulární chaty s loftem po zabydlení

Finální video od spokojenného klienta::

Časosběrné video výroby Mobilního domu  s loftem den první::

 

Mobilní dům s loftem …den druhý

Druhý den výroby mobilního domu s loftem byly logicky na řadě stěny. Pustili jsme se do výstavby hlavních dvou čelních stěn v podstatě ve třech. Jeden (moje maličkost) řezal dle výkresu přesně potřebné trámy a kluci potom už kompletovaly podle výkresu. Sice to vypadá že se na stěnách v podstatě nedá nic vylepšit i tak jsme i tentokrát zavedli některé vychytávky kvůli úspoře materiálu váhy a na druhou stranu jsme zvýšili konstrukční tuhost. A protože práce šla pěkně od ruky podařilo se během jednoho dne dokončit kompletně spodní podlaží respektive do výšky horizontálního rozdělení které jsme si vytvořili v takové výšce aby jsme byli schopni domeček ještě transportovat /vytáhnout ven z dílny.

Den třetí…vystavby mobilního domu s loftem

Den třetí protože venku opravdu přituhlo tak jsme stáhli do dílny další výrobní tým a na výsledcích je to znát. Kluci prakticky během jednoho dne dokončili kompletní plášť, stihli vnitřní izolace a vyrobil se i strop a zároveň podlaha loftu.c Druhý tým pracoval na simultánně stavěném projektu modulární chatky 6 x 4.

Čtvrtý den výstavby loftového mobilního domu

Dnes pokračovala čtvrtým dnem výstavba mobilního loftového domu. Jedna parta dokončila vnější fasádní izolaci pod odvětrávanou dřevěnou fasádu. Druhá parta dokončila kompletní rozvody elektřiny, vody a odpadů tak, aby se mohlo začít s vnitřní izolací což se taky začalo. Jediná místa kde se ještě neizolovalo jsou žebra kudy povede náš závěsný systém pro transport a manipulaci s domy. Jak je vidět je již hotová podlaha loftového mezipatra.


Simultánně s naší intenzivní výstavbou na dílně v Žilině se intenzivně maká i na kuchyni designované na míru přímo do tohoto mobilního loftového domu. Tato kuchyně bude totiž umístěna pod schodištěm a bylo ji tedy nutné navrhnout na míru. A když už něco vyrábíme zgruntu tak jsme toho využili navrhli jsme do kuchyně i pár vychytávek 🙂

kuchyně
Designová kuchyně do mobilního domu

Den pátý – mobilní loftový dům

Upřímně musím říct že jsem nadšený z toho jak chlapi přesto že se jedná o nový tým se rychle sehráli. Už na druhém mobilním domě který realizují už vidím neuvěřitelný progres a přestože v podstatě pracujeme na tomhle mobilním loftovém domu teprve pátým dnem, tak se dá říct že je hotová hrubá stavba. Dům je v podstatě připravený na kompletaci.Den šestý – mobilní loftový dům kompletace

Protože už máme zkušenosti s předešlou kompletací modulární chatky proběhla ta dnešní kompletace mnohem rychleji. A také jsme si mobilní dům mnohem lépe připravili. Podařilo se nám vyztužit konstrukci tak, že jsme schopni jednotlivé části přenášet aniž bychom potřebovali pomocný rám a tím se celá operace výrazně urychlila.

Dům sedmý izolace interiéru

textInteriérové obklady den osmý